Helle Algonquin

Helle Algonquin

PREPRAVA ZADARMO NOVINKA

Dýka Helle Algonquin drevená rúčka kožené puzdro

126 € s DPH

Výrobca: Helle

helle

Helle Algonquin

Krásny a pevný nôž je model Algonquin a je určený k sebestačnosti a slobode pri pohybe vo voľnej prírode dokonca aj keď prechádzate od lesa, alebo len pre posedenie pri táboráku s priateľmi.

Je to Nórska ručná výroba s použitím tmavého duba, kučeravej brezy a červených pásikov z kože, tvar rukoväte má na konci miernu hlavicu, ktorá má za úlohu chrániť malíček a zárez pre palec je dobrý pre maximálnu obratnosť a vynikajúcu ovládateľnosť noža. Čepeľ dlhá 69 mm je vyrobená s trojvrstvovej nerezovej ocele Helle, ktorá je bezkonkurenčnú silná, ostrá a odolná proti korózii.
Údržba

Helle nože sú navrhnuté tak, aby si uchovali svoju ostrosť po celú životnosť. Ale je stále dôležité sa starať o nôž aj puzdro.

Rukoväť: Ak je nôž mokrý vysušte rukoväť s mäkkou handričkou a príležitostne ho navoskujte.

Puzdro: Kožu je potrebné občas impregnovať bezfarebným impregnačným prípravkom (tuk alebo vosk), aby zvláčnelo. Ak zvlhne, tak ho starostlivo vysušte pri izbovej teplote.

Ostrie: Ak je nôž mokrý, tak utrite čepeľ mäkkou handričkou a ošetrite ho príležitostne tukom.

Ostrenie

Na ostrenie použite diamantový brúsku alebo vlhký kameň. Nôž umiestnite šikmo na plochu brúsneho nástroja a trite celé ostrie. Pracujte dovtedy, kým na druhej strane ostria nebudete cítiť trošku drsnejšie ostrie. Potom začnite brúsiť druhú stranu ostria a postup opakujte až kým nepocítite drsnejšie ostrie na prvej strane. Teraz ste ostrie nabrúsili.

Pre odstránenie tejto drsnej hrany by ste mali jemne hladiť ostrie brúsnym nástrojom po povrchu ostria na oboch stranách, ako keby ste krájali veľmi tenké plátky. Udržujte ostrie noža pod správnym uhlom a nožom pohybujte zo strany na stranu, kým sa neodstráni drsnosť ostria.

Pokiaľ je nôž veľmi tupý alebo poškodený, použite jemnozrnný brúsny kameň a veľké množstvo vody a brúste ho dovtedy, kým nebude jeho ostrie drsné. Použite veľa vody na ochladzovanie a nikdy nebrúste ostrie o suchý kameň. Pri suchom brúsení sa ostrie zahrieva a tým čepeľ stráca svoje vlastnosti a ničí sa ostrie.

Špecifikácia Helle Algonquin

Model: Algonquin
Hmotnosť: 60 g
Materiál čepele: Trojvrstvová laminovaná nerezová oceľ
Hrúbka čepele: 2,8 mm
Dĺžka čepele: 69 mm
Materiál rukoväte: Tmavý dub, breza a koža
Dĺžka rukoväť: 92 mm
Materiál puzdra: Koža
Váha puzdra: 30 g
Design: Laura Bombieri
Rok: 2014
Art. No: 78

algonquin 

 

Helle Algonquin

Nový komentár

* (Povinné)

Táto stránka používa cookies. Viac info